Hooldusvaba istutusala rajamine

Sõna paar – HOOLDUSVABA ISTUTUSALA, ei tähenda kindlasti seda, et kui rajame sellise istutusala, siis ei pea enam mitte midagi tegema!!! Ikka peab, kuna istutusalal on kasvamas ju taimed ja nemad vajavad hoolt kindlasti, hooldusvaba istutusala rajamisega pääseb rohimisest (olgugi, et seemned, mis lenduvad ja kinnitavad ennast multši vahele, neid tuleb ikka aeg ajalt välja tõmbamas käia).

Hooldusvaba istutusala on mõistlik rajada suve teises pooles või sügisel ja istutused teha kevadel.

Kui selliselt suudetakse ette mõelda, siis murupinnas katta peenrakatte kangaga ja koheselt tuua peale korralik paks multši kiht (ca 10cm, multš kuivab ja hiljem jääb hõre), siis kevadeks on murupinnas kõdunenud peenrakatte kanga ja multši all. Toimub sama efekt, kui panete murule telgi või basseini ja see jääb sinna kauemaks, siis avastate, et muru asemel on must pinnas (sel juhul muru taastub, kui saab
valgust)

Kui, aga soovite koheselt hooldusvaba istutusala valmis teha, siis tuleb murukamar koorida ja tuua juurde pinnast, siis katta ala peenrakatte kangaga ja multšiga.

Panen pilte hooldusvaba istutusala rajamisest Võiste Puukoolis, kuhu istutasime aedhortensia ’Limelight’ heki järgmisel kevadel.

Jäta oma Kommentaar

Your email address will not be published.

*